دسته‌بندی نشده

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M را تشخیص دهیم؟

زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M را تشخیص دهیم؟

ماسک‌ 3M، از محبوب‌ترین ماسک‌های ایمنی تنفسی هستند و برند ‌3M یکی از بهترین برندهای ایمنی در تمامی کشورها به‌شمار می‌رود. زیرا ماسک‌های این برند کیفیت بالایی دارند و در برابر انواع آلودگی‌ها مقاوم هستند. عمر فیلترهای این ماسک‌ها بالاست. اما برای مؤثر واقع شدن این ماسک‌ها، باید فیلتر آنها را به‌موقع عوض کنید. در ادامه با نحوه و زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M و خصوصیات این ماسک‌ها آشنا می‌شوید.

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M

دیدن کنید: فیلتر ماسک 6003 3M

انواع فیلترهای ماسک‌های 3M

فیلترهای متفاوتی برای ماسک‌های 3M استفاده می‌شوند که عبارتند از:

  • فیلتر مقاوم در برابر ریزگرد: این فیلتر در انواع متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند و برای حفاظت از دستگاه تنفسی افراد در برابر ذرات گرد و غبار، دود، باکتری، مه و بخارات سمی به کار می‌رود.
  • فیلتر مقاوم در برابر گاز و بخارات سمی: کاربرد این نوع فیلترها که در انواع مختلف به بازار ارائه می‌شوند، محافظت از دستگاه تنفسی در برابر گاز و بخارات سمی است.
  • فیلتر ترکیبی: این فیلتر ترکیبی از دو نوع فیلتر قبلی است و برای موقعیت‌هایی که شرایط آب و هوایی بسیار نامناسب و آلوده است استفاده می‌شوند تا محافظت کاملی از دستگاه تنفسی افراد انجام شود.

دلیل تعویض فیلترهای ماسک 3M

فیلترهای ماسک 3M به خوبی از دستگاه تنفسی محافظت می‌کنند، اما پس از مدتی به‌دلیل تجمع رسوبات در منافذ فیلتر، خاصیت محافظتی این ماسک‌ها از بین می‌رود. بنابراین باید نسبت به تعویض به‌موقع فیلتر این ماسک‌ها اقدام کنید؛ در غیر اینصورت ماسک‌ها از دستگاه تنفسی محافظت نمی‌کنند و عملاً بی‌فایده هستند. اما از کجا باید بدانیم که زمان تعویض فیلترهای ماسک فرا رسیده است؟

در صورتی که آلودگی را از طریق حواس بویایی یا چشایی حس کردید، باید بدانید که زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M فرارسیده است. فیلترها پس از باز شدن، نهایتاً تا 6 ماه قابل مصرف هستند و پس از این مدت باید حتماً تعویض شوند. اما در صورتی که باز نشوند و در شرایط مناسب و امنی قرار داده شوند، تا 5 سال عمر می‌کنند.

دیدن کنید: فیلتر ماسک 3M 2097 

 

 عوامل مؤثر در زمان تعویض فیلتر ماسک شیمایی

عوامل مؤثر در زمان تعویض فیلتر ماسک شیمایی

 عوامل مؤثر در زمان تعویض فیلترها

عوامل مختلفی بر زمان تعویض فیلترها تأثیر می‌گذارند. از جمله این عوامل می‌توان به رطوبت، دمای محیط و نوع و میزان غلظت آلودگی اشاره کرد.

برای تعویض تعویض فیلتر شیمیایی 3M باید از مواردی چون الگوی ریاضی، تجربه‌های قبلی، آزمون و خطای سایرین و توصیه‌های تولیدکنندگان ماسک‌های 3M پیروی کرد.

دقت کنید که برای نگهداری این ماسک‌ها به بهترین نحو، باید زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید آنها را در محیطی امن و به‌دور از آلودگی و ترکیبات نفتی و روغنی و همچنین دور از نور خورشید و اشعه UV قرار دهید. محافظت از ماسک‌ها باعث طولانی‌تر شدن عمر مفید آنها می‌شود. همچنین، این ماسک‌ها باید در کیفی کاملاً خشک و تمیز قرار داده شوند و درب آن بسته شود تا هوا به آن نفوذ نکند.

انواع جدید ماسک‌های 3M دارای یک صفحه نمایشگر هستند که میزان عمر آنها را نشان ‌می‌دهد و پس از اتمام این مدت باید نسبت به تعویض فیلتر شیمیایی 3M اقدام شود. این ماسک‌ها در سال 2015 به بازار عرضه شدند و برای افرادی که با مواد آزبست در محل کار سر و کار دارند، گزینه بسیار مناسبی به‌شمار می‌روند.

دیدن کنید: فیلتر ماسک 2091 3M

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M

چگونه بهترین زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M

سخن پایانی

ماسک‌های 3M از برترین ماسک‌های ایمنی تنفسی هستند که با عمری مشخص به بازار عرضه می‌شوند و می‌توانید تا پایان عمر مفیدشان از این ماسک‌ها به‌عنوان وسیله‌ای محافظتی برای حفاظت از دستگاه تنفسی خود استفاده ‌کنید. تنها باید دقت داشته ‌باشید که زمان تعویض فیلتر شیمیایی 3M چه زمانی است تا محافظت از دستگاه تنفسی به بهترین شکل انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *