تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی چگونه است. و ما چگونه می توانیم این محصولات را مورد استفاده قرار دهیم؟ در پاسخ به این سوالات، باید بگوییم که روند خرید فیلتر ماسک شیمیایی کار راحتی نیست! افراد برای اینکه بتوانند این روند را در بهترین حالت ممکن طی کنند، همواره باید به یک سری متغیر های خاص توجه داشته باشند. به خاطر داشته باشید که مدل ها و ساختار های مختلف ماسک شیمیایی می توانند همراه با فیلتر های متنوعی در بازار به فروش برسند. در صورتی که شما هم به دنبال تهیه با کیفیت ترین کالای موجود در ایران هستید، باید با نحوه عملکرد فیلتر ماسک شیمیایی آشنایی داشته باشید. امروز ما قصد داریم تا در همین مورد با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

انواع فیلتر ماسک شیمیایی

فیلتر شیمیایی گازها

نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع محافظ ذرات

 

برای بررسی دقیق نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی، ما در ابتدا باید با مهم ترین و اصلی ترین دسته بندی های مربوط به این محصول آشنایی داشته باشیم. اولین دسته بندی مربوط به محصولات محافظ ذرات یا Particles Filters می باشد. این محصولات قدرت عملکردی فوق العاده ای داشته و شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. همانطور که از نام این محصولات پیداست، شرکت های تولید کننده آنها را به گونه ای طراحی کرده اند که از ورود ذرات بزرگ و آسیب زا به ریه افراد جلوگیری می نمایند. این محصولات عملکرد نسبتا ساده و سر راستی دارند.
نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع محافظ ذرات، پیچیدگی خاصی ندارد. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند تا در برابر ویروس ها، باکتری ها، گرد و خاک و سایر آلودگی های درشت مقاومت داشته باشند. در این مدل از انواع کارتریج، شرکت های تولید کننده یک سری فیلتر های فیزیکی قرار می دهد. این فیلتر های فیزیکی می توانند در فرم های خاصی همچون پارچه یا مواد با ذرات درشت باشند. زمانی که شما هوای تصفیه شده با استفاده از این فیلتر را تنفس می کنید، مطمئن خواهید شد که هیچ آلودگی وارد بدنتان نشده و آسیبی هم به شما وارد نمی شود.

عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع محافظ گازی

عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع محافظ گازی، دومین موردی است که ما قصد بررسی آن را داریم. در یک سری از مشاغل خاص، افراد همواره با گاز های سمی و خطرناک سر و کار دارند. این گاز ها می توانند سلامتی ریه و سایر اعضای داخلی بدن افراد را تحت تاثیر خود قرار دهند. در نتیجه، استفاده از مواد مراقبتی مناسب در این زمینه یک مسئله مهم و پر اهمیت به حساب می آید. فیلتر ها یا کارتریج های شیمیایی که مخصوص گاز ها طراحی می شوند، می توانند برای اسید ها، گاز ها و مواد ارگانیک مورد استفاده قرار گیرند. از جمله موقعیت هایی که شما می توانید این محصول را به کار گیرید می توان به کارگاه های تولید شیشه، کارگاهی های تولید کاغذ یا سایر مراکز آزمایشگاهی و شیمیایی اشاره کرد.
نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع محافظ گازی کمی پیچیده تر از دیگر مدل های فیلتر می باشد. چرا که این محصولات باید بتوانند گاز های آسیب زا و گاز های سمی را خنثی نمایند و هوا را به صورت کامل تمیز کنند. اینجاست که استفاده از فیلتر های شیمیایی مطرح می شود. در طراحی و ساخت این محصولات علاوه بر فیلتر های فیزیکی، از یک سری فیلتر های شیمیایی استفاده می شود. با استفاده از همین فیلتر های قوی و با ارزش، کارتریج می تواند به راحتی هوای اطراف خود را تمیز کند. البته که شرکت های تولید کننده می توانند مدل های مختلف این کارتریج را همراه با فرمول های متنوعی تولید نمایند. برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن، شما همواره باید به دنبال استفاده از بهترین و قوی ترین محصولات موجود در بازار باشید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.

عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع ترکیبی

در نهایت، بیایید تا به سراغ نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی از نوع ترکیبی برویم. گاهی از اوقات فقط محافظت در برابر گاز یا فقط محافظت در برابر ذرات بزرگ کافی نیست. مطمئنا استفاده از دو ماسک مجزا در یک موقعیت هم نتایج مطلوبی را به همراه ندارد. اینجاست که استفاده از فیلتر های ماسک شیمیایی ترکیبی مطرح می شود. این دسته بندی از انواع فیلتر ماسک به گونه ای طراحی شده است که هم می تواند در برابر آلودگی های درشت همچون ذرات فیزیکی و هم در برابر گاز ها از شما محافظت نماید.
به خاطر داشته باشید که نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی خیلی پیچیده تر از دو مدل دیگر می باشد. چرا که این محصولات هم باید در برابر گاز ها مقاومت خوبی را از خود به نمایش بگذارند و هم باید بتوانند جلوی ورود آلودگی های درشت تر به ریه را بگیرند. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال قوی ترین و با کیفیت ترین مدل ماسک موجود در بازار هستید، با خیال راحت می توانید این محصول را به کار گیرید. این کارتریج از چندین فیلتر شیمیایی و فیزیکی مختلف تشکیل می شود و به راحتی می تواند نسبت به تامین امنیت شما اقدام نماید.

 

راهنمای خرید

فیلتر ماسک

در این مقاله ما سعی کردیم تا شما را با نحوه عملکرد فیلتر های ماسک شیمیایی به صورت عمومی آشنا کنیم. انواع فیلتر ماسک یک سری تجهیزات خاص را درون خود قرار دادند و این تجهیزات نسبت به پاک کردن هوای موجود درون ماسک اقدام می نمایند. مواد اولیه مورد استفاده در طراحی و ساخت انواع فیلتر ماسک، دسته بندی ها و زیر شاخه های متنوعی دارند. برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن، شما همواره باید به دنبال استفاده از بهترین محصولات موجود در بازار باشید. در ضمن، به خاطر داشته باشید که روند خرید انواع فیلتر ماسک روند ساده ای نیست و باید انتخابی درست و استاندارد را داشته باشید.

فروشگاه کاراسیفتی، ارائه دهنده انواع تجهیزات ایمنی و حفاظت تنفسی می باشد. شما می توانید در کنار ماسک شیمیایی خود، انواع فیلتر های ماسک شیمیایی را در فروشگاه کارا سیفتی مشاهده کنید و با توجه به نیاز خود محصول مدنظر را انتخاب و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

منبع safetygas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *